Tarihçe

Tarihçe

Kurumumuz, Altındağ’da, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, 10 yıllık özel eğitim tecrübesine sahip Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmeni Hilal Polat tarafından kızının adını taşıdığı halde  2015 yılında kurulmuştur. Daha sonra Özel Eğitim Alan Uzmanı ve Okul Öncesi Öğretmeni Nazlı KÜÇÜKTAŞ ve Rehber Öğretmen Cesim AKDOĞAN kurucu ortak olarak Bilge Polat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ailesine katılmıştır. 

Burada yüzlerce öğrenciye eğitim vererek, özel gereksinimli öğrencilerimizin eğitim hayatına çok önemli katkılar sağlamışlardır. BU katkılar kapsamında yüzlerce öğrencimiz, okuma yazma öğrenmiş, matematik ve diğer derslerinde ilerlemeler sağlamış, konuşmuş, yürümüş, sosyal beceriler kazanmış ve bir çoğu akranlarının gerisinde kalma sorununun üstesinden gelmiştir.

Mayıs 2021 ‘de Altındağ, Örnek Mahallesi Gülaçan Caddesinde müstakil olarak tamamen özel gereksinimli öğrencilerimizin ihtiyaçlarına göre yeni inşa edilen binasına taşınmış ve halihazırda bu adreste eğitim ve öğretim faaaliyetine devam etmektedir.

Okulumuz bünyesinde aşağıdaki programlarda öğrenci merkezli ve okul-aile destekli eğitim verilmektedir.

  • Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi) Eğitim Programı
  • Zihinsel Engelliler Destek Eğitimi Programı
  • Bedensel Engelli Bireyler Destek Eğitimi Programı
  • Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek Eğitimi Programı
  • Dil Konuşma Güçlüğü Destek Eğitimi Programı
Bize ulaşın !
Call Now Button